Önemli Bilgiler

Fiyatlar Fiyatlar ev başına günlük olarak belirlenmiştir. Kiralanan sürenin toplam bedeli de sunumda ayrıca verilmektedir. Bu fiyatlara; elektrik, su ve tüpgaz kullanımından doğacak masraflar (evlere göre değişiklik göstermektedir.Bu konuda Bilgi alınız.) ile her hafta için verilecek temiz çarşaf takımı ve havlular dahildir. Kendi banyo havlularınızı beraberinizde getiriniz (Herhangi bir evde çarşaf ve ilave hizmetler konusunda başka bir uygulama mevcut ise bu husus evin tanıtımı bölümünde belirtilmiştir). Fiyatlar her ev için tanıtım bölümünde TL olarak verilmiştir.

Sezon tarihleri ;

• Sezon 1: Nisan ayı • Sezon 2: Mayıs ayı • Sezon 3: Haziran ayı • Sezon 4: Temmuz ve Ağustos ayı • Sezon 5: Eylül ayı • Sezon 6: Ekim ayı olarak uygulanmaktadır.

Evlerimizin konumu Evlerimiz Türkiye’nin ve Avrupanın en çok tercih edilen yörelerinde, daima iyi ve kaliteli bir ortamda, genelde sakin çevrede ve çoğunlukla da plaja yakın konumdadırlar.

Evlerin kapasitesi Evlerimizde, tanıtımlarında belirtilmiş olan maksimal sayıda kişi kalabilir. Rezervasyon yapılırken belirtilen kişiler ve seyahat şartlarında belirtilen miktar kadar kişi evimizde konaklayabilir. 2 yaşına kadar olan çocuk veya çocuklar bebek kapsamında kişi sayısına dahil değildir. 2 yaşından büyük çocuk veya çocuklar için normal yatak sunulduğu için tam kişi olarak işlem görürler. Ancak bu çocuk veya çocuklar için bizden ücret karşılığı çocuk yatağı alındığında tam kişi sayısı dışında kabul edilirler.

Evlerin donatımı Evlerimiz genel olarak tatil amacına yönelik olarak düşünülmüş ve düzenlenmiştir. Her evimizde maksimal kişi sayısına hizmet edebilecek düzeyde dayalı döşeli salon, yatak odası ve/veya yatak odaları, eksiksiz donatılmış tatil evi mutfağı, kişi sayısına orantılı banyo ve/veya WC bulunmaktadır. Ayrıca her biri bahçe ve/veya terasta oturma düzeni ile döşenmiştir. Evlerimizin hepsinde soğuk ve sıcak su bulunur. Evlerimize, bir otele gelir gibi sadece özel eşyalarınızı alarak gelebilirsiniz.

Evlerin resimleri Evlerimizin tanıtım sayfalarında resimler bulacaksınız. Aynı tipten birden çok ev sunduğumuz durumlarda, tanıtım sayfamızda bir örnek evin resimleri sergilendiğinden, kalacağınız evin resimleri olmayabilir.

Depozito Evlerimize girişte, tatiliniz sırasında oluşabilecek muhtemel zarar ve hasar için depozito olarak 250,- € veya karşılığı TL alınır. Tatiliniz bitiminde evinizden ayrılırken, herhangi bir hasar ve/veya zarar meydana gelmemiş olduğu tespit edilirse, bu depozito aynen iade edilir.

İlave yatak Evlerimizde konaklayabilecek azami kişi sayısı tanıtım sayfamızda belirtilmiştir. Evnin durumuna göre belirtilen sayıya 1 veya 2 kişi ilave olabilir. Bu durum ancak SUNUCU’nun ev sahibinden yazılı onay alması halinde gerçekleşebilir. Onaylanması durumunda her ilave yatak (çoğunlukla portatif bir yatak) için kira bedelinin %15’i tutarında ek ücret alınır.

Ev hayvanları Evlerimizin tanıtımlarında, ev hayvanlarınızın gelip gelemeyeceği konusunda bilgi verilmektedir. Evlerimizde ev hayvanınız tarafından zarara uğratıldığı takdirde, SUNUCU oluşan zararın tazminini talep etme hakkına sahiptir.

Plaj ve deniz “Plaj” veya “deniz” ibaresi genel olarak tüm deniz kıyıları için kullanılmaktadır. Türkiye’deki mevcut plajlar genel olarak ücretsiz kullanıma sunulmaktadır. Herkese açık bu plajlar, her zaman ücretli özel plajlar kadar bakımlı olmayabilir.

Uzaklıklar ve oturma alanları bilgileri Ev tanıtımlarında belirtilen uzaklıklar ve oturma alanları ile ilgili bilgiler tahmini verilerdir ve bilgi verme amacıyla belirtilmiştir.

Pasaport, vize, gümrük, döviz ve sağlık konularıyla ilgili talimatnameler Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin vatandaşları için Türkiye’ye girişte sadece kimlik (hüviyet cüzdanı) yeterlidir. Bu kişilerin vize almasına gerek yoktur. Bu gibi konularla ilgili kesin ve detaylı bilgileri bulunduğunuz ülkedeki Türkiye Büyük Elçiliği ve Türk Başkonsoloslukları vermektedir.

Marketler & Restoranlar Çoğu zaman gece yarılarına kadar açık olan marketler ve restoranların bir büyük bir kısmı sezonluk çalışan işletmelerdir. Bunların açılış ve kapanış tarihleri bizim etki edemediğimiz sebeblere dayanabilir.

Sigortalar Seyahate çıkmadan önce seyahatle ilgili sigortaları yaptırmanızı öneririz.

Taraflar Bir tarafta faaliyet merkezi İstanbul bulunan Mea Villa Travel Agency (bundan böyle SUNUCU olarak adlandıralacak) diğer tarafta internet ortamında seyahat hizmeti rezervasyonu yapan veya satın alan kişi (bundan böyle MÜŞTERİ olarak adlandıralacak) aşağıdaki hususlarda anlaşarak işbu elektronik sözleşmeyi imza etmişlerdir.

Rezervasyon süreci ve seyahat anlaşmasının yapılması 1. MÜŞTERİ, seyahat talebini (bildirisi) yazılı veya sözlü olarak; telefon, faks, e-posta veya internet sayfası üzerinden yapabilir. 2. Seyahat talebinde (bildirisinde) bulunan MÜŞTERİ, kendisi dışında talepnamede belirtmiş olduğu diğer kişi ve kişiler için de seyahat talebinde bulunmuş olur. 3. Rezervasyon süreci, seyahat talebine istinaden SUNUCU tarafından MÜŞTERİ ‘ye gönderilecek olan rezervasyon bilgilerini içeren e-posta iletisi gönderilmesi ile başlar. 4. Bildirilen kaparo tutarının MÜŞTERİ tarafından yatırılması ile birlikte rezervasyon onaylanmış, seyahat anlaşması yapılmış olur. 5. MÜŞTERİ tarafından kalan rezervasyon bedeli ödendikten sonra rezervasyon kesinlik kazanmış olur. 6. Anlaşma yapılmış olmasına karşın, hizmetten yararlanılmaması, SUNUCU tarafından para iadesini gerektirmez.

Ödeme şekli 1. Seyahat başlangıç tarihine 30 günden fazla süre var ise; a. Seyahat talebinde bulunan MÜŞTERİ, rezervasyonun onaylanması ve Seyahat Anlaşmasının yapılabilmesi için toplam seyahat tutarının %25’ini kapora olarak 3 gün içerisinde SUNUCU’ya ödemesi gerekmektedir. b. Bu 3 günlük süre; Rezervasyon talebinde bulunulan tarihten sonraki 3 günlük süreyi ifade eder. c. Kapora haricinde kalan %75’lik seyahat tutarının, MÜŞTERİ tarafından en geç seyahat başlangıcından 30 gün önce yatırılmış olması gerekir. Yatırılmadığı takdirde SUNUCU söz konusu rezervasyonu iptal etme, söz konusu rezervasyon tarihlerini tekrar satışa açma ve kapora tutarını iade etmeme hakkına sahiptir. d. Seyahat tutarının tamamı ödenmeden, tatil için gerekli olan seyahat belgeleri verilmez. 2. Seyahat başlangıç tarihine 30 günden az süre var ise; a. Seyahat talebinde bulunan MÜŞTERİ’nin, rezervasyonun onaylanması, Seyahat Anlaşması’nın yapılabilmesi ve rezervasyonun kesinleşebilmesi için toplam seyahat tutarının tamamını 3 gün içerisinde SUNUCU’ya ödemesi gerekmektedir. b. Bu 3 günlük süre; Rezervasyon talebinde bulunulan tarihten sonraki 3 günlük süreyi ifade eder. c. Bu süre zarfında seyahat tutarının tamamının yatırılmaması halinde, SUNUCU söz konusu rezervasyonu onaylamaz, söz konusu rezervasyon tarihlerini tekrar satışa açma hakkına sahiptir.

Hizmetler 1. Anlaşma gereği SUNUCU tarafından sunulacak hizmetlerin kapsamı, bu sitede sunulan bilgiler ile rezervasyon onayının içerisindeki bilgilerdir. 2. İlave anlaşmalar ve değişiklikler için SUNUCU ‘nın yazılı onayı şarttır. 3. SUNUCU, seyahatle ilgili olarak verilecek hizmetlerdeki önemli değişiklikleri MÜŞTERİ ‘ye bildirir. 4. Değişiklikten dolayı seyahatin iptali gerekiyorsa, SUNUCU bu durumu derhal MÜŞTERİ ‘ye bildirir. 5. Seyahat bilgilerinde konaklamaya konu olan ev dışında başka şirketlerden alınan yabancı hizmetler, SUNUCU ‘nın hizmet kapsamına girmez.

Seyahatin (rezervasyonun) SUNUCU tarafından iptali 1. Eğer seyahatin gerçekleşmesi, anlaşma yapıldığı tarihte öngörülemeyen bir sebepten (örneğin tabii afetler, grev veya ikmal arızaları) dolayı büyük ölçüde zora giriyor, tehdit altında bulunuyor veya kısıtlanıyor ise SUNUCU herhangi bir vade beklemeden anlaşmayı tek taraflı olarak feshedebilir. 2. Bu durumda MÜŞTERİ tarafından ödenmiş olan tüm bedel, MÜŞTERİ ‘ye derhal iade edilir. SUNUCU’nın bunun haricinde başka yükümlülüğü yoktur.

Onaylanmış rezervasyonda fiyat değişikliği SUNUCU, MÜŞTERİ ‘yi fiyat artışına neden olan; haklı ve evvelce öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (örn. akaryakıt fiyatlarındaki, vergi ve rüsumlar oranlarındaki, döviz kurlarındaki, fiyat listelerindeki değişiklikler v.b.) dolayı derhal bilgilendirmek zorundadır. MÜŞTERİ, seyahat bedelindeki bu artışın %5’den fazla olması halinde, onaylanmış rezervasyondan vazgeçme hakkına sahiptir. MÜŞTERİ bu hakkını, fiyat artışının kendisine bildirildilmesinden sonra en geç 1 gün içerisinde kullanmak zorundadır. SUNUCU bu sebepten doğan fiyat değişikliğini, seyahatin başlangıcından 20 (yirmi) gün öncesine kadar yapabilir.

MÜŞTERİ tarafından seyahatin (rezervasyonun) iptali 1. MÜŞTERİ, seyahat başlamadan önce seyahatini iptal edebilir. İptal bildirisinin SUNUCU’ya yazılı olarak yapması gerekmektedir. 2. İptal durumunda SUNUCU, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masraflarının karşılanması için bir tazminat talep edebilir. Tazminat bedelleri yapılan seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelinin belirli yüzdeleri olarak aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. Buna göre MÜŞTERİ tarafından yapılacak iptal; o Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, MÜŞTERİ toplam seyahat bedelinin %25’ini, o Seyahat başlangıcından önceki 29. ve 23. günler içinde olursa, MÜŞTERİ toplam seyahat bedelinin %50’sini, o Seyahat başlangıcından önceki 22. ve 16. günler içinde olursa, MÜŞTERİ toplam seyahat bedelinin %75’ini, o Seyahat başlangıcından önceki 15. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa, veya MÜŞTERİ hiç gelmezse, MÜŞTERİ seyahat bedelinin %100’ünü, ödemek durumundadır.

MÜŞTERİ tarafından yapılabilecek değişiklikler 1. MÜŞTERİ ‘nin, seyahat tarihlerindeki değişiklik talebi, gerçekleşmesi mümkün olduğu takdirde, kişi başına 25,- € (avro) işlem ücreti alınmak suretiyle, seyahatin başlamasından önceki 30. güne kadar gerçekleştirilebilir. 2. MÜŞTERİ bilgilerinde yapılacak herhangi bir değişiklik halinde MÜŞTERİ kişi başı 25,- € (avro) bedeli ödemeyi kabul eder. Eğer, üçüncü şahıs seyahat şartlarını kabul etmiyorsa ve yerine getiremiyorsa, kanuni hükümler veya resmi talimatnameler bu değişikliğe karşı ise, SUNUCU bu kişi değişikliğine karşı çıkabilir ve kabul etmeyebilir.

Seyahat sigortaları 1. Seyahatten vazgeçilmesine dair sigorta yapılması önemle tavsiye edilir. Ayrıca diğer seyahat sigortalarının da yapılması tavsiye edilir. SUNUCU’nun sorumluluğun sınırlandırılması 1. SUNUCU, MÜŞTERİ ‘sine aracı olarak sunmuş olduğu yabancı hizmetlerden, su ve enerji ile ilgili ülkeye mahsus muhtemel arızalardan ve MÜŞTERİ ‘nin özel eşyalarından kaynalanan olumsuzluklardan sorumlu değildir. 2. SUNUCU yazılım, tapaj ve/veya hesap hatalarından kaynaklanan olumsuzluklardan sorumlu değildir. MÜŞTERİ’nin sorumluluğu MÜŞTERİ, kiraladığı süre içinde kiralanan evde kendi kusurundan dolayı oluşacak muhtemel zararlardan sorumludur. MÜŞTERİ ‘nin bu sorumluluğu beraberindeki diğer şahısların kusurundan dolayı oluşacak muhtemel zararları da kapsar.

İşbirliği hak ve yükümlülüğü 1. Hizmetteki arızalarda, MÜŞTERİ ve beraberindeki diğer şahıslar kanuni hükümler dahilinde SUNUCU ve ilgili resmi mercilerle işbirliği yapmakla, muhtemel zararları önlemekle veya mümkün olduğunca azaltmakla yükümlüdür. Bu yükümlülüklerini kendilerinden kaynaklanan bir sebepten dolayı yerine getirmezlerse, herhangi bir talep hakları da olamaz. 2. MÜŞTERİ ve beraberindeki diğer şahıslar, kendisine sunulan hizmetle ilgili taleplerini SUNUCU görevlilerine bildirebilirler. Pasaport, vize ve sağlık konularıyla ilgili talimatnameler 1. SUNUCU pasaport, vize ve sağlık konularıyla ilgili talimatnameler hakkında MÜŞTERİ ‘yi ilgili yere yönlendirir. 2. MÜŞTERİ, bu talimatlarla ile ilgili olarak Türk Konsolosluklarından da bilgi alabilir. 3. MÜŞTERİ ve beraberindekiler seyahatle ilgili talimatlara uymak konusunda kendileri yükümlüdür.

Diğer uyarılar 1. MÜŞTERİ evin tamamını, içinde bulunan her türlü eşyayı itina ile kullanmayı kabul eder. 2. Depozito, giriş ve çıkış şartları, ilave yatak ve bebek yatağı vb. uygulamalar Genel Bilgiler başlığı altında sunulmakta ve bu şartlar Seyahat Şartlarının ayrılmaz parçasıdır.

Herhangi bir maddenin hükümsüzlüğü 1. Seyahat Şartları’ndaki herhangi bir maddenin hükümsüzlüğü, şartların tümünün hükümsüzlüğüne sebebiyet vermez.

Gizlilik 1. Seyahatin gerçekleştirilmesi için SUNUCU ‘ya verilen şahsi bilgiler, verilerin korunması hakkındaki kanun uyarınca kötü kullanıma karşı koruma altındadır. 2. Yazılım veya hesap hataları için SUNUCU sorumluluk yüklenmez.

İhtilaf hali İhtilaf vukuunda İstanbul  mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

1. Toplam fiyattan başka ödemem gereken ücret varmı?

Sayfada gördüğünüz toplam fiyat, sizin aradığınız dönem için ödemeniz gereken fiyattır ve bu fiyata elektrik, su ve gaz tüketiminden doğan masraflar, evin temizlik masrafı ve temiz havlu,çarşaf masrafı gibi bütün masraflar ayrıca KDV dahildir.

Sizden eve girişte usulen 250 € veya karşılığı TL depozito alınır ve bu ücret büyük bir hasar olmadığı sürece evden çıkarken size aynen iade edilir.

2. Evin kapasitesi ne anlama geliyor?

Bir evin bilgilerinde kaç kişilik olduğu yazmaktadır. Bu kişi sayısı o evde konaklayabilecek maksimum kişi sayısını vermektedir. Bazı evlerimizde salonda veya yatak odalarında yatak haricinde çekyat gibi yatma imkanları mevcut ise bu kapasite içerisine eklenmiştir.

3. Evler dayalı döşeli, beyaz eşyalımıdır?

Evet, bütün evlerimiz dayalı döşelidir. Bütün evlerimizde buzdolabı bulunmaktadır. Diğer beyaz eşyalar evlerin detaylı bilgilerinde belirtilmiştir. Ayrıca mutfakta yeterli miktarda çatal, bıçak tabak vs. mevcuttur.

4. Evlerde havlu ve çarşaf bulunuyormu?

Evet, evlerimizin hepsinde temiz havlu ve temiz çarşaf mevcuttur. Her 7 günlük konaklama için bir çarşaf ve havlu takımı bulunmaktadır. Banyo havlusu ve plaj havlusu mevcut değildir.

5. Eve giriş çıkış saatleri nedir?

Eve giriş saati 16:00, evden çıkış saati ise 12:00 dir.

Örnek vermek gerekirse 01.07 giriş tarihli 7 günlük bir rezervasyon yaptırılmış olsun. Müşterilerimiz 01.07 günü saat 16:00’ dan sonra eve girebilirler. 7 tam gece konakladıktan sonra 08.07 tarihinde en geç öğlen saat 12:00’ ye kadar çıkış işleminin gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

Eğer giriş ve çıkış tarihinden önce veya sonra başka bir rezervasyon yok ise, giriş ve çıkış saatlerinde ev sahibinin onayı ile esneklik sağlanabilir.

6. Nasıl rezervasyon yapabilirim?

Bir evin rezervasyonunu gerçekleştirebilmek için, eğer giriş tarihinden 30 gün önce ise toplam bedelin %25 inin kredi kartı (mail order) veya havale yöntemi ile ödenmesi yeterlidir. Geri kalan %75 lik ödeme eve giriş tarihinden 1 ay önce aynı şekilde ödenmelidir.

Eğer eve giriş tarihi ile rezervasyonun yapılacağı gün arasında 30 günden daha az bir zaman var ise ödemenin tamamının kredi kartı (mail order) veya banka havalesi ile yapılması gerekmektedir.

Vipvillalar.com, Mea Villa Travel Agency şirketine ait bir web sayfası sunumudur. Bu sunum, sizin için özenle seçtiğimiz kiralık villaları kapsamaktadır. Tamamı özel villalarımız, Avrupa, Akdeniz ve Ege sahillerindeki en güzel tatil beldelerinde bulunmaktadır. Alternatif tatil şekli olan villa kiralama ile sizde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Yazlık ev ve villa kiralama konusunda ülkemizde en büyük ve tecrübeli olan firmamız size en iyi ve güvenilir şekilde hizmet vermektedir. Sizinde kendi kiralık villanız bulunuyorsa, bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Mea Villa Travel Agency
34420 Beyoğlu - İSTANBUL
Telefon : 212 251 90 90pbx Fax : 0 212 251 90 11 E-Posta : info@meavilla.com.tr